На редакционната…
На редакционната поща на нашата изключително четена медия в социалните мрежи BNEWS се получи мейл с интересно съдържание от потребител с името Валя Богданова, готов да бъде излъчен като очерк на тема за “новия имот на Бойко Борисов”. В цяла София се говори за новата къща на бившия премиер, който напоследък се е покрил като див заек, нарочен за отстрел и преброяване. Имотът на братовчеда Ради се намира в близкото до град Банкя село Иваняне, а напоследък Борисов изцяло е предал бизнеса си и ежедневието си в ръцете на братовчед си. В старата къща на улица Лафонтен вече живее семейството на дъщерята на Бойко и внуците му, а доскоро 67 годишният Дедо Бойко обитаваше друга къща, която е част от няколко съседни имота, които са изкупили с Ради по околните улици. От това лято Борисов планира да се нанесе в имението си в Иваняне, а компания ще му прави известна телевизионна водеща, която води предаване в една от “големите” частни телевизии, а доскоро “държеше микрофона” на Бойко в парламента. Дали ще свие най-после семейното гнездо заклетият ерген Борисов, засега все още е рано да се каже, а и той се имал за твърде млад, за да предприеме такава стъпка наново в живота си. Засега ергенува и се готви да става новодомец в палат, за който биха му завидели всички български олигарси. До новия дом на Борисов има още няколко хубави и китки къщи за гости, които ще се обитават от родата и обслужващият персонал от баджанаци и подставени лица като Данчо Баджанака от сагата Барселонагейт с истинската си жена, който се жертва и за кратко бе женен за Мис Бикини, от което Борисов има дете – дъщеричка, което не признава.
Това се очакваше.
Не палат.
Не бункер.
Ами убежище за 20 милиона с прилежащите и охранявани няколко кв.км. плюс подобни къщи бункери дворци на дъщеричката Венета, братовчеда Ради и още дузина приближени до убиеца на България хора ще пазят драгоценният му живот.
Знае той, малко ли хитри и находчиви български пишман бизнесмени зарина и прати на дъното на водоеми по света и у нас.
Четете и цъкайте с език.
Фък ъп!!!
„Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов планира смяна на местожителството.
Бившият премиер ще замени родната си къща в Банкя с нов дом в село Иваняне, издадоха негови съседи. Иваняне също се намира в район Банкя и е само на 12 километра от столицата. Бойко Борисов – има нов имот чрез фирма „Ипон“. (съпрайз съпрайз – изненада 🙂 бел. Н.Ш.)
В нея мястото се определя като „олицетворение на управлението ни“, казва негов съсед и изтъква, че „Понеже на Бате Бойко му писна от старата къща в Банкя, а и вече всички я знаят, реши да си направи нов палат“.Какво още казва информаторът по темата – „Страхотен имот, нали?
Не, този имот не е за продажба… Нито пък е мой, за да се фукам с него.
Този имот е олицетворение на управлението ни. Понеже на Бате Бойко му писна от старата къща в Банкя, а и вече всички я знаят, реши да си направи нов палат.
Това е новото му имение и, както всички се сещате, не е на негово име.
Къщата е на фирма „Ипон“, която е известна на всички ни и знаем на кого е.
Докато ние събираме капачки за бъдещето на децата, докато даряваме от заплатите си, за да помогнем на хора, които имат нужда от животоспасяващи операции, тези нещастници си строят ето такива палати.
И ни обясняват, че няма пари за здравеопазване, за пътища, за детски градини – дори ни казват, че за лекарите няма пари…
Хайде че бързам, отивам на частно парти с кюлчета!“
Докато Борисов казва, че живее скромно със „1500 лв. на месец“, в Иваняне изниква нов палат за над 10 милиона евро – с бункер и два изхода. През 2020 г. стана ясно, че дъщеря му Вeнeтa, брaтoвчeдът Рaди Иванов и брaтoвчeдкaтa Румянa Клачар cтрoят нoви къщи нa вхoдa нa Иваняне. Зa пo-удoбнo ca инвecтирaли в oбщa oгрaдa. Същата група заедно с шефа на Юнион Ивкони и лидер на ГЕРБ – Дупница Ивайло Константинов инвестира в бизнеса с бензиностанции, купувайки от сръбска фирма
Зa cтрoeжa пoлзвaли фургoн нa cъceдния тeрeн, кoйтo e нa жeнaтa нa шeфa нa фирмa „Кaрaт C” Миролюб Столарски. Тoй e cпoнcoр нa ГEРБ и пeчeлеше oбщecтвeни пoръчки зa прeвoз oт Coфийcкa oбщинa. Жeнa му пък e купилa тeрeнa oт фирмa нa Пaцo Килиятa, cъдружник нa брaтoвчeдкaтa Румянa. Пaцo Килиятa от Люлин e бивш зaтвoрник, ocъдeн зa рaзпрocтрaнeниe нa нaркoтици.
Радослав Венциславов Иванов в момента е шеф на охранителната „Ипон 1“. Фирмата е на Борисов, докато той не става главен секретар на МВР, след това прехвърля собствеността на Надка Маринова и Цветелина Бориславова. Впоследствие дяловете на Бориславова са прехвърлени на братовчед му, а Маринова е заличена като управител на „Ипон 1“ на 31 декември 2018 г. Радослав Иванов е в управата на още петнайсетина дружества.
По-любопитните подробности обаче са свързани не с местонахождението на имота, е със строежа на сградата.„Къщата се строи по тертип на Белия дом, даже му викаме малкия Бял дом. А най-интересното е, че има 3-4 етажа под земята“, довериха запознати.
Явно Бойко Борисов е хлътнал по новия тренд сред богаташите да си строят бункери за лоши времена.За архитектурата на къщата под земята не можем да кажем много, но наземната й част наистина наподобява стила на Белия дом.
В Банкя обаче се шегуват, че ако не друго, то Борисов поне ще има достатъчно място за зимнина и туршии. Трябва да спомена че имотите около къщата тоест полето преди Иваняне също е на бате Бойко.“
Та така лекичко, ви представих най-новият палат на Борисов в село Иваняне! А, Вие, скъпи сънародници, бъхтайте цял живот за едно жилище!
Valya Bogdanova
Bnews.bg