Лъснаха секретните причини иконичният за ПП/ДБ министър Тагарев да бъде включен в списъка на Путин с врагове на Кремъл!

Според свръхсекретен вътрешен доклад на руското Външно министерство, открит в папка „Хомофили“, проблемът с Тагаренко се оказал от съвсем друго естество.

Всичко започнало, когато специални агенти на ГРУ, маскирани като „нежни тролове на ППДБ“, получили задача да проникнат в най-дълбоките дебри на българския либерален планктон.

Целта била да се разкрият планове за подривна дейност, тайни кодове и схеми за цветни революции. Вместо чертежи на натовски бази обаче, агентите попаднали на упорити слухове за „специалните отношения“ между Тагаренко и популярния инфлуенсър Чефо.

Докладът, изпъстрен със скрийншоти от Фейсбук и анализи на емотикони-сърчица, веднага бил изпратен на „най-високо ниво“. Реакцията била мигновена.

Тези вести били възприети като „арогантна демонстрация на упадъчни евро-атлантически практики, подриващи традиционните христиански ценности“.

Документът бързо се озовал на най-важното бюро в Русия. Ръкописната резолюция, надраскана с червено мастило лично от Владимир Путин, била кратка и безпощадна:

„Това е обида към нашите ценности. Да се санкционира.“

И така, докато Тагаренко вероятно си представя как като стратегически титан разтърсва основите на руската военна доктрина, истината се оказва доста по-лична и прозаична.

Той не бил стратегическа заплаха, а морално оскърбление.

И не било геополитика, а гей-политика.

Nik Ray

Bnews.bg