Тв водещи изпотиха Алгафари заради Пеевски (видео)

Тв водещи изпотиха Алгафари заради Пеевски (видео)
Да, бях в кабинета на Пеевски и научих, че ще е прекрасно в държавата с главно “Д“, обясни пиарът
Водещите на сутрешния блок на btv Мария Цънцарова и Златимир Йочев поизпотиха пиара Нидал Алфагари, който преди седмица беше хванат в парламентарния кабинет на председателя на ДПС-Ново начало Делян Пеевски.
На 24 септември в социалните мрежа бяха публикувани снимки на „независимия анализатор“ да влиза в кабинет 222А, който се ползва от корупционера. Срещата на 24 септември била преди участието на Алгафари в същата телевизия, а обоснованите предположения бяха, че той е една от платените „говорещи тв глави“ на ДПС-Ново начало.
Вероятно по заповед на оперативното ръководство на bTV Цънцарова и Йочев пробваха да разсеят обоснованите съмнения, че телевизията редовно дава трибуна за платените глашатаи на ГЕРБ и ДПС-Ново начало безпроблемно да рецитират спуснатите им опорки.
Този сутрин Нидал Алгафари обясни характера на отношенията си с Делян Пеевски. „Не е точно така, но приблизително“, отговори Алгафари на въпроса на Мария Цънцарова дали посещението е било преди участието му при тях. „Не знам кой е снимал, трябваше да ми викне нещо да се обърна и да се усмихна, а не да ме снимат в гръб. Няма нищо лошо да отидеш в кабинета на г-н Пеевски, на г-н Борисов, и на г-н Слави Трифонов, защото това са хора, от които трябва да разбереш какво се случва в държавата. Срещал съм се не само с г-н Пеевски, мога да изброя поне 50 имена на големи фигури.“
Попитан какво е разбрал по време на разговора си с Делян Пеевски в кабинета му Алгафари отговори: „Че ще е хубаво. Че ще е прекрасно. Че ще направят всичко по силите си, за да не се случи голямата криза и това, което се надяват от опозицията – че ще излезем от еврозоната.“
На въпрос защо не е посетил Бойко Борисов, при положение, че синът му Николай е в парламентарната група на ГЕРБ, отвърна: „Ходил съм при г-н Борисов няколко пъти, само че не сте ме снимали тогава. (…) Искал съм да разбера неговото мнение по много въпроси и съм чувал неговите версии. Разговорът ни (б.а. с Пеевски) не беше така дълъг за съжаление – в някоя от близките срещи се надявам да мога разбера (б.а. как ще изглежда държавата с главно „Д“).“
Нидал Алгафари каза, че не може да споделя идеите на „ДПС-Ново начало“, но че „приема и харесва, че Делян Пеевски е решил да направи всичко по силите си да има държава с главно „Д“: „Който както иска да го тълкува, но държава с главно „Д“ значи да имаме стабилна държава. Харесва ми, че този човек е решителен и ще даде всичко от себе си това да се случи, независимо всички други какво правят.“
Mignews.info