“Бордът по водите” чака дъжда, докато ББР ще раздаде 4 милиарда на корпулентните обръчи от фирми!

Бордът по водите проведе първото си заседание. Председателят Зафиров чете (срича) от листче. Скандално се събират чак две седмици след като ги създадоха. Решения – нямат. Спешни мерки – нямат. Посещения на терен в бедстващите общини в Плевен, Ловеч, Габрово, Перник, София-област, Добрич – нямат. Но! Бордът ще прави междуведомствена работна група! Една група ще прави друга група, която да докладва на първата, а тя ще докладва на Министерски съвет. Това е управленски нон-сенс. Нямам думи. Производство на бюрокрация и нищоговорене. Единственото членоразделно искана на вицепремиера Зафиров е: трябват ни 3.7 милиарда лева в бюджета, европроекти и заеми от ББР. Други мерки – спешни, средносрочни, териториални – няма. Бордът ще се събира два пъти месечно! Чувал ли е някой кризисен орган да не заседава всеки ден? Иначе не е за криза, а си е някаква обикновена комисия. Този борд е за закриване. Зафиров е за оставка. Имитират дейност. Чакат дъжда.
Калоян Методиев
В следващите дни Иван Мирински основава фирма „Водстрой 2025“, пускат едни обществени поръчки за ВиК за два-три милиарда с пари от ББР и пей на главното Д сърце.
Атанас Чобанов
Bnews.bg