Борисов: Нищо не се е променило. Русия е агресор! ГЕРБ подкрепя Украйна

Борисов: Нищо не се е променило. Русия е агресор! ГЕРБ подкрепя Украйна

Украинското знаме остава в централата на ГЕРБ

Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов потвърди категоричната подкрепа на партията за Украйна по време на днешното заседание на Народното събрание.

„И сега да отидете в централата на ГЕРБ, украинското знаме стои там. Русия е агресор. Русия влезе на територията на Украйна“, заяви Борисов от парламентарната трибуна.

Изказването му идва в контекста на обсъждането на Проект на декларация за неучастие на българските въоръжени сили във военни действия на територията на Украйна. Важно е да се отбележи, че документът изрично изключва ангажиментите на България към НАТО, Европейския съюз, Организацията на обединените нации и Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа.

Лидерът на ГЕРБ подчерта, че е изразил същата позиция и пред председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен по време на среща на Европейската народна партия.

„Понеже в залата виждате каква е ситуацията, искам да кажа позицията на ГЕРБ и да се обърна към колегите от партията на „Промяната“ и „Демократична България“, затова първо тях поканихме на разговор, защото считам, че евроатлантическата ориентация на България трябва да се запази“, допълни Борисов.


Mignews.info