Ето как можем да наритаме купения вот на Пеевски!

ГЛАСУВАЙ ЗА ФАНТОМ, НАРИТАЙ ПЕЕВСКИ!

Тази кампания ще е моето участие в изборите. Ще е насочена към негласуващите, които вместо да си стоят у дома, могат да отидат да гласуват за малка незначителна партия, която няма да мине 4%. Така резултатът от това гласуване ще е еквивалентен на негласуването – гласът ще се изгуби…
…, НО
…, НО
…, НО
…тези гласове ще увеличат избирателната активност и базата, върху която се изчисляват 4%. И Пеевски може да не влезе!
Пеевски ще е първият опит в историята партия да влезе в парламента само с купени и контролирани гласове. Говорих с изборджии и те ми казаха, че обикновено това са 120-130 хиляди гласа. Това е купеният вот общо.
За да влезе, Пеевски трябва да го купи изцяло, т.е. да избута всички останали. Дори да го направи, с тези гласове е около 4-5%.
Но ако вдигнем активността, може границата от 4% да иде на 160 или 180 хиляди гласа.
И Пеевски изгаря…

Аз винаги и последователно съм избягвал да гласувам. Но арогантността и бруталността на този субект изключително ме дразнят, и чувствам, че трябва да направим нещо. Да изгоним Пеевски от политиката мисля, че е добра цел, без да ви създавам илюзии, че останалите политици са много стока. Не са, но той вече прелива чашата на безобразието…
Затова, призовавам за гласуване негласуващите, като не им променям с нищо вота. Разпилени случайно между фантомни партии, тези гласове ще имат същия ефект като негласуването. НО ЩЕ НАРИТАТ ПЕЕВСКИ!
Направете го…

Добри Божилов, писател
Автор на серията за Задругата, Сенките, Девети, Селфи, Гай Балоний и др.

Източник bnews.bg