Ричард Алибегов: Снимат Созопол в 3 часа през нощта, за да изглежда празен

Ричард Алибегов: Снимат Созопол в 3 часа през нощта, за да изглежда празен

Цените не били прекалено високи, нарочно пускали касови бележки в социалните мрежи

В началото на юни почти никога няма много туристи. Реално от 15-20 юни започва запълването на курортите. Последните два уикенда по Южното Черноморие бяха много добре. Това каза председателят на Българската асоциация на заведенията Ричард Алибегов.

Той заяви, че е твърде рано да се правят изводи за провален летен туристически сезон още в началото на юни.

Алибегов посочи, че няма актуални наблюдения за ситуацията по Северното Черноморие, но ако има спад на германските туристи, това е проблем, който не може да бъде решен от хотелиерите и ресторантьорите.

„Това е въпрос, който трябва да бъде решаван на държавно ниво и най-вече по отношение на авиовръзките“, подчерта той.

Алибегов изрази недоволство и заяви, че е се прави негативната кампания срещу Южното Черноморие през последните дни.

Според него в публичното пространство целенасочено се разпространяват снимки на празни плажове, заведения и касови бележки с високи цени.

„По Черноморието има хиляди заведения и хотели, а в пространството се завъртяха няколко касови бележки и вече се създава впечатление, че навсякъде цените са прекалено високи. Това не отговаря на истината“, категоричен бе той, цитиран от „Фокус“.

„Правиха се снимки на курорти през седмицата и в различни часове на деня. Имаше дори кадри от Созопол, заснети в 3 часа сутринта, за да се покаже колко било празно. Няма такова нещо. Курортите дори отчитат ръст през юни спрямо същия месец на миналата година. Ръстът е малък, но го има. Ние, българите, сме много щастливи да чуем подобни негативни новини“, заяви Ричард Алибегов.

„Има увеличение спрямо юни миналата година. Ръстът не е голям, но го има“, заключи той.












Mignews.info

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *