Тежък скандал! Лидер напусна червените и отсече: Пеевски взе БСП на концесия!

Симеон Славчев от ПП МИР днес напусна коалицията БСП – Обединена левица с тежък скандал и гръмки думи.
По думите на Славчев пред вестник Ямбол, БСП вече е дадена на концесия на Пеевски и водачите на листите в тази коалицията са лица, обвързани с “момчето, което вече прекали”. Пеевски няма спирачки и няма да спре, докато не превърне БСП в един безсмислен скалп на корпулентната си талия.
Поради тази причина ПП МИР и Славчев е отказал водаческо място в листите на коалицията, заради неспазването на принципи и очевидни задкулисни договорки и външни зависимости от „феномена“, а идеята за обединение е била опорочена още в самото начало.
Славчев посочва, че предложението му всички водачи на листи в коалицията да имат високи нравствени, морални и професионални качества, както и всеки водач да има добавена стойност, основавайки се на обективни критерии на базата на последните местни и парламентарни избори, не се е случило.
В момента политическите парти в България се тресат от зависимости.
„Парите в политиката изместиха идеалите“, сподели Симеон Славчев, лидер на ПП МИР пред Вестник Ямбол .
Източник bnews.bg