С нов зам.министър кабинетът на генерал Радев показва непоколебима решимост да унищожи модела “Пеевски”!

Ново кадрово решение на правителството показва, че Румен Радев е като многотонен валяк на пълни обороти, който безшумно, но непоколебимо, сгъва като асфалт и смазва Пеевски и неговия порочен модел за консумация и мафиотизация на властта.

Доскорошен депутат, останал верен на Ахмед Доган, е назначен за зам.-министър.
Със заповед на министър-председателя Румен Радев на длъжността заместник-министър на икономиката, инвестициите и индустрията е назначен Левент Орхан Мемиш, съобщи правителственият пресцентър.
Левент Мемиш е от Силистренския регион, бе депутат в предишните два парламента.
В 50-вото Народно събрание при разцеплението в ДПС бе изключен от парламентарната група, тъй като взе страната на Ахмед Доган срещу Делян Пеевски.
В 51-вото НС Мемиш бе депутат от формацията на Доган „Алианс за права и свободи“ (АПС). Преди две години в разгара на войната с Пеевски Мемиш заяви следното пред партийния сайт на ДПС:

– Г-н Мемиш, как стана, че президентът Румен Радев е виновен за разделението в ДПС, ако слушаме Делян Пеевски…

– “Не, не слушаме Делян Пеевски и не коментираме несъстоятелни внушения от човек, от когото е снето доверието на всички областни структури на партията и лично от почетния председател на ДПС д-р Ахмед Доган. Както се казва на разговорен език, това са „бош лаф“ и разни опити за ПР внушения.”

По информация на Клуб Z обаче той е изразявал несъгласие с много от действията в АПС и постепенно се е дистанцирал и от новата партия на Сокола. На последните избори Левент Мемиш не е бил кандидат за народен представител. И, изглежда, подобно на други свои бивши съпартийци от ДПС/АПС, вече е преминал в редиците на формацията на Румен Радев „Прогресивна България“.

Bnews.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *