Стадо кози даде колорит на фермерска блокада


Стадо кози даде колорит на фермерска блокада

Снимка: БГНЕС

Втори ден продължават протестите на фермери и земеделски производители в страната. Днес стопани от Благоевградско изкараха стадо кози на магистрала „Струма“.

Днешните протестни действия на земеделците започнаха в 10 часа и ще продължат с блокади по пътищата до 13.00 часа.

Фермерите не са съгласни с пакета от мерки в размер на 150 милиона лева, които предложи правителството. От бранша не приемат и предложението земеделците да представят данъчните си декларации от НАП, за да се провери дали са били на загуба.

Източник dnes.bg