Разпад в Бастиона на Пеевски ДПС – Хасково! Съветници се отрекоха от санкционирания по Магнитски олигарх!

Крепостта на Пеевски в Хасково се самовзриви отвътре. Днес ДПС е превърнато в инструмент за обслужване на лични интереси и в защитен щит на санкционирания за корупция от САЩ Делян Пеевски, както и на кръга от лица около него, които олицетворяват всичко онова, срещу което обществото се бори – безконтролна власт, корупция и безнаказаност, твърдят обидени и възмутени местни лидери на ДПС.

Още двама общински съветници от ДПС се обявиха срещу лидера – санкционирания за корупция по „Магнитски“ от САЩ и Великобритания Делян Пеевски, напускат местната група на формацията в хасковската община Стамболово и стават независими. Това са Себахтин Халил и Билгин Йълмаз, става ясно от тяхна декларация, с която обявяват, че са взели окончателно решение. Стамболово се намира в област Хасково – едно от най-големите села е в региона и е крепост на ДПС от години. Там дерибейства дясната ръка на Момчето в региона и бивш областен управител Мохамед Атаман.

%% Разпад в Бастиона на Пеевски ДПС - Хасково! Съветници се отрекоха от санкционирания по Магнитски олигарх!

Мотивите на напускащите потъващата гемия Шишкото за убийствени за неговата и без това нулева репутация: Пеевски води модел на „зависимости, страх, задкулисие и концентрация на лична власт“
„Повече не можем и не желаем да бъдем свързвани с Делян Пеевски и наложения от него модел на управление, основан на зависимости, страх, задкулисие и концентрация на лична власт. След разделението в ДПС за всички стана очевидно, че трите букви отдавна са загубили своя истински смисъл, ценности и кауза. Те вече не служат на хората, не защитават обществения интерес и не представляват идеалите, с които хиляди членове и симпатизанти са свързвали своите надежди през годините. Днес ДПС е превърнато в инструмент за обслужване на лични интереси и в защитен щит на санкционирания за корупция от САЩ Делян Пеевски, както и на кръга от лица около него, които олицетворяват всичко онова, срещу което обществото се бори – безконтролна власт, корупция и безнаказаност“, гласи декларацията на Халил и Йълмаз, разпространявана в местни групи във Фейсбук и местни медии.

„Община Стамболово не прави изключение от начина, по който беше завладяна държавата. Дълго време вярвахме и се надявахме, че в ДПС е възможна промяна, че моралът, честта и отговорността към хората могат да надделеят. Днес вече е ясно, че тази надежда е била напразна. Това, което виждаме, не е политическа партия, а структура, в която принципите са подменени с лична лоялност, а общественият интерес – с частни зависимости“, се казва още в изявлението на двамата общински съветници.

Те обещават оттук нататък да работят срещу корупцията в общината, в качеството си на независими представители, както и „единствено в интерес на гражданите“.

На местните избори през 2023 г. ДПС спечели всички 17 мандата в Общинския съвет, но един член бе отстранен в разгара на разцеплението между двата лагера в ДПС. Втори стана депутат и съветът функционира с 15 членове. Председател е Ербил Халим, а кмет на общината е Аднан Йълдъз.

Източник Актуално

Снимки ДПС – Хасково

Bnews.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *