Разпадът продължава: Двама общинари от Стамболово скъсаха с ДПС на Пеевски

Разпадът продължава: Двама общинари от Стамболово скъсаха с ДПС на Пеевски
Себахтин Халил и Билгин Йълмаз стават независими; обявиха, че партията е превърната в щит за корупция и лични интереси
Групата на ДПС в Общинския съвет – Стамболово се разцепи. Двама от знаковите общински съветници, избрани с листата на движението – Себахтин Шакир Халил и Билгин Мустафа Йълмаз, официално обявиха решението си да напуснат партийната група и да продължат мандата си като независими.
В остра и безкомпромисна съвместна декларация двамата съветници посочват като основна причина за решението си категоричното си несъгласие с настоящото национално и местно ръководство на партията.
„Три букви, изгубили своя смисъл“
В изявлението си Халил и Йълмаз заявяват, че повече не желаят имената им да бъдат свързвани с наложения от Делян Пеевски управленски модел. „Повече не можем и не желаем да бъдем свързвани с Делян Пеевски и наложения от него модел на управление, основан на зависимости, страх, задкулисие и концентрация на лична власт. След разделението в ДПС за всички стана очевидно, че трите букви отдавна са загубили своя истински смисъл, ценности и кауза“, пишат общинските съветници.
Според тях в момента партията е превърната в „защитен щит“ на санкционирания за корупция от САЩ и Обединеното кралство Делян Пеевски и тесния кръг около него, които олицетворяват безконтролната власт и безнаказаността.
Завладяната община и краят на една илюзия
Двамата съветници подчертават, че Община Стамболово не прави изключение от общия модел на „завладяната държава“. Те признават, че дълго време са вярвали във възможността за вътрешна промяна и възтържествуването на морала и честта, но днес тази надежда е окончателно изгубена. По думите им в структурата принципите отдавна са подменени с изискване за сляпа лична лоялност и частни зависимости.
Новият път: Работа в интерес на гражданите
Оттук нататък Себахтин Халил и Билгин Йълмаз ще действат като независими членове на местния парламент в Стамболово. Те поемат ясен ангажимент пред своите избиратели:
Пълна независимост: Работа без влияние от политически фигури и местни властимащи;
Прозрачност и честност: Открито и почтено отстояване на местните каузи;
Борба с корупцията: Категорично противопоставяне на всякакви форми на задкулисие.
„Вярваме, че политиката трябва да бъде служба в полза на обществото, а не средство за концентрация на власт и влияние. Правим този избор с ясното съзнание, че достойнството и принципите струват повече от всяка партийна принадлежност“, завършва съвместната декларация на двамата съветници.
Публикуваме пълния текст на декларацията на общинските съветници от Стамболово:
ДЕКЛАРАЦИЯ
на общинските съветници Себахтин Шакир Халил и Билгин Мустафа Йълмаз
Уважаеми колеги общински съветници,
Уважаеми граждани на община Стамболово,
Ние, общинските съветници, избрани с листата на ДПС в Общински съвет – Стамболово, заявяваме своето решение да напуснем групата на ДПС.
Повече не можем и не желаем да бъдем свързвани с Делян Пеевски и наложения от него модел на управление, основан на зависимости, страх, задкулисие и концентрация на лична власт. След разделението в ДПС за всички стана очевидно, че трите букви отдавна са загубили своя истински смисъл, ценности и кауза. Те вече не служат на хората, не защитават обществения интерес и не представляват идеалите, с които хиляди членове и симпатизанти са свързвали своите надежди през годините.
Днес ДПС е превърнато в инструмент за обслужване на лични интереси и в защитен щит на санкционирания за корупция от Съединените американски щати и Обединеното кралство Делян Пеевски, както и на кръга от лица около него, които олицетворяват всичко онова, срещу което обществото се бори – безконтролна власт, корупция и безнаказаност.
Община Стамболово не прави изключение от начина, по който беше завладяна държавата. Дълго време вярвахме и се надявахме, че в ДПС е възможна промяна, че моралът, честта и отговорността към хората могат да надделеят. Днес вече е ясно, че тази надежда е била напразна. Това, което виждаме, не е политическа партия, а структура, в която принципите са подменени с лична лоялност, а общественият интерес – с частни зависимости.
Затова ние, Себахтин Шакир Халил и Билгин Мустафа Йълмаз, напускаме групата на ДПС в Общински съвет – Стамболово и продължаваме своята работа като независими общински съветници.
Оттук нататък ще работим единствено в интерес на гражданите на община Стамболово – открито, почтено и независимо. Ще отстояваме управление без корупция, без зависимости и без задкулисие. Нашата лоялност е към хората, които са ни избрали, а не към политически фигури и местни властимащи, които използват доверието на гражданите за собствено политическо оцеляване и облагодетелстване.
Вярваме, че политиката трябва да бъде служба в полза на обществото, а не средство за концентрация на власт и влияние. Именно затова днес правим този избор с ясното съзнание, че достойнството и принципите струват повече от всяка партийна принадлежност.
Mignews.info