Пълен разпад: МВР става за посмешище, за да скрие пиянството и излагацията на шефа на МВР в Русе! Ето какво е станало

ЕТО КАКВО Е СТАНАЛО

Много обичам, когато го кажат това в криминалните сериали, та доживях и аз да го ползвам…

Та ето какво е станало с комисар Кожухаров:

В сряда вечерта (03.09.2025) отишъл заедно със съпругата си и комшията си на кръчма/ресторант в квартала, в който живее. Не е бил на гости, както твърдят някои, защото на гости с комшията не се ходи. И мач не са гледали, както разправят други, защото в сряда вечерта заслужаващ гледане мач нямаше. Било си е най-обикновено ходене на кръчма/ресторант в работен ден. И именно защото денят е бил работен, са закрили мероприятието около полунощ. Не ми се търси личната информация на комисаря и съпругата му, че да седна да изгадая и какъв е бил поводът за почерпката, а и същият е без значение.

Важно е обаче да отбележим твърде високата вероятност Кожухаров да е бил порядъчно почерпен, както и спътникът му.

Прибирайки се, групата се натъква на „дрифтъри“. Слагам кавичките, защото въпросните хлапета не са дрифтъри по никой стандарт. Изкарват ги такива заради негативната конотация, с която се ползва терминът. Познавам истински дрифтъри, те не карат стари возила по тесни и къси крайдунавски улички. Не се качват и по четирима в кола, а карат или сами, или с „навигатор“. Ако бяха истински дрифтъри, досега щяхме да знаем модела и марката на возилото (или на няколкото возила, както удобно твърдят някои медии), как точно е тунингована, че даже и снимка да видим. Ама няма снимка нали, защото сигурно е по-древна от тях колата и струва под десет хилки на старо.

Та возилото правело „тигели“ нагоре-надолу по улицата и комисарят и спътникът му, вместо да викнат дежурна патрулка решили лично да дадат акъл на „дрифтращите“. Отишли при тях, докато би спрели и почнали да им обясняват какво бива и не бива да правят посред нощ на улицата. И тук става вече интересно, защото „освирепелите младежи“ (изразът е от една проправителствена онлайн медия) не са се нахвърлили от раз на дуото подпийнали чичаци (ползвам израза с ясното съзнание, че самият аз попадам в тази категория), а влезли в кратък спор с тях дали това, което правят, е незаконно (а то не е, защото няма да се уморя да повтарям, че не е било дрифтене), Спорът бил много кратък, вероятно десетина секунди, тъй като комшията, явно окуражен от изпитото количество алкохол и присъствието на шефа на МВР до себе си, им направил „забележка“. Всъщност или ги е напсувал на майка, или ги е нарекъл „мръсни педалчета“, ако не и нещо по-лошо, защото иначе не биха ескалирали.

Работя по цял ден с младежи на тази възраст, знам много добре кои думи и изрази биха отключили подобна агресия! Било е нещо крайно непристойно!

Тогава младежите в състояние на афект ги ударили по няколко пъти и си тръгнали. В никакъв случай не са ги пребили „на куче“. А МВР шефът е пострадал по-сериозно, защото решил, че ще разхвърля четиримата келеши (виждали сте го на снимка какъв бабанка е, нали?). Явно е надценил себе си и не е отчел колко е пил…

Дали се е легитимирал? Възможно е да е казал: „Аз съм шефът на полицията!“, но без униформа и без лична карта, подпийнал в един през нощта, няма кой да го приеме насериозно. И точно защото нямаме легитимация в юридическия смисъл на думата, което автоматично превръща престъплението срещу личност  като такова срещу обикновен гражданин, а не срещу държавен служител, куцо, кьораво и сакато се хвърли да обяснява, че легитимация не била нужна, защото бил публична личност и всички граждани на Русе били длъжни да го разпознаят! Бил участвал в обществени кампании сред младежи, появявал се в медиите. И това го чух от кмета на Русе, от областния управител и от поне трима експерти!

Дрън-дрън, ярина! Шефът на СДВР също е публична личност, но се басирам, че 90% от софиянци не биха го разпознали в един през нощта пиян в някоя квартална улица! Аз поне не бих!

Та младежите са оставили дуото чичаци да се превива (съпругата и детето на Кожухаров не са били участници в спора, а вероятно или са се прибрали сами, или са били в другия край на улицата) и са си тръгнали.

Тома Николов, фейсбук

Колаж Бърд

Bnews.bg