Прокси на Пеевски от БСП и МВР – Ново начало по Нова начало ТВ: Няма значение дали главен комисар Кожухаров е бил пиян!
Отчаяната пиар стратегия на Делян Пеевски да спаси неспасяемото и главата на пребития главен комисар в Русе продължава с комичен гастрол – друг Шишко, заместник министъра на МВР – Ново начало от БСП – Ново начало Филип Попов. След провала с Даниел Митов, който се оплете в лъжи и грохна публично, сега ролята на острие получи друга маша на Пеевски в МВР от сателита на Ново начало БСП.
Все пак трябва да отбележим достойното повдение на Виктор Николаев, който буквално размаза госта си и го накара да говори глупости. Като тези, че два пъти е ходил до болницата в нощта на боя, че нямало дали е употребил алкохол при изпълняването на служебните си задължение, докато се е представял. Попов бе докарам дотам да си признае, че не знае дали има запис от бодикамерите на полицаите от повиканите патрулки. Това е стар проблем и до болка познат на мнозина бити и убити граждани, попаднали в лапите на МВР. Истерията на Пеевски в защита на Кожухаров се набива на очи, защото той е активирал всичките си налични ресурси в неговата безнадеждна кауза – да спаси кожата на набитото, но очевидно полезно за него, ченге. Ресурсите на Пеевски не са малки – той ползва цялото МВР, трите телевизии, сайтовете Блиц, Пик, известната Джи Пи Груп, която заплаши BNEWS с дела – шамари заради казуса в Русе, но срещу тях е цялото гражданско общество, което иска истината и вижда пробойните във версиите на МВР.
Тежкият управленски и комуникационен проблем на МВР продължава с гастрола из медиите на зам.-министър Попов.
Само един скромен задочен въпрос към ръководството на министерството, провокиран от участието му в Нова ТВ току-що (сутрешния блок):
Ако едновременно е вярно, че: 1) директорът на ОДМВР е изпълнявал служебните си задължения по време на инцидента посред нощ и 2) няма значение дали е употребил алкохол, то тогава вярно ли е, че служителите на МВР могат да изпълняват служебните си задължения употребили алкохол?
Андрей Янкулов
По думите на зам.-министъра на МВР, полицаите, когато изпълняват служебните си задължения по време на работа, не е проблем да са употребявали алкохол. Очаквам тази персона повече да не получи достъп до камера и микрофон на медия. Но ако все пак пиарите на полицията го изпратят отново, задължително да каже, че не е проблем и да са нашмъркани.
Върхът на наглостта и тъпотата.
МВР продължана да дълбае дъното.
Искрено съчувствам на съвестните и честни полицаи, които са професионалисти в работата си – това нещо да им е назначено за някакъв шеф.
Стоян Тончев, ЛибертаБГ
Зам.министър към Виктор в Нова ТВ: Перверзия е да питате за хвърлените от жената на комисаря домати!

“Хипотетично да приемем, че целият инцидент е предизвикан от съседа на ст.комисар Кожухаров, това с какво променя обстоятелството, че един полицай, за да изпълни служебните си задължения, е бил жестоко пребит”, каза Попов в студиото на Нова.
По темата за бодикамерите на полицаите той посочи, че не може да коментира, „тъй като това е част от следственото дело”. На въпроса дали има записи в телефона на един от задържаните, Попов отговори, че ако прокуратурата прецени, ще стане ясно дали има такива, или не.
За доматите, които се виждат на видеото, той каза, че ст.комисар ги е носил и после ги е оставил на земята. Той запита какво общо имат тези домати с побоя над ст.комисаря. За него било перверзия повдигането на въпроса в студиото за хвърлените домати. Това отговори Попов на Виктор Николаев, който го попита за жената на комисаря и хвърляните от нея червени зеленчуци.
„Всички са знаели, че ст.комисар се е легитимирал, че е полицай. Това се знае от разказите, включително и на младежите. Независимо кога се е легитимирал, това е български гражданин преди всичко”, каза Попов.
Зам.-министърът каза, че твърдението на Даниел Митов, че нападението е атака срещу държавността, е на базата на събраните факти и обстоятелства, които са били известни към конкретния момент.
„Дори да прием, че не става дума за полицай, а за обикновен гражданин, това също е атака срещу правовата държава”, посочи той.
Нямало значение въпросът дали комисарят е бил употребил алкохол, когато се е легитимирал пред младежите в колата и е започнал да изпълнява служебните си задължения.
Bnews.bg