Оставиха в ареста мъжа, причинил катастрофата на „Тодор Александров“

Софийският районен съд остави в ареста мъжа, причинил катастрофата на булевард „Тодор Александров“ и улица „Средна гора“ в столицата, съобщиха от Софийска районна прокуратура.

Мярката подлежи на обжалване пред по-горна инстанция.

Мъжът е обвинен за това, че на 23 февруари вечерта шофирал с 2,34 промила алкохол в кръвта, след употреба на наркотици, не се е подчинил на сигнал от полицаи да спре и се е опитал да избяга. Впоследствие се блъснал в метална ограда, а след това и в друг лек автомобил и няколко колчета.

Шофьорът не е имал издадена шофьорска книжка, съобщи на брифинг преди дни прокурор Ралица Първанова от Софийска районна прокуратура.

Мъжът е на 24 години, без криминалистически регистрации и неосъждан. Автомобилът, който е шофирал, не е бил негов.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase. Източник dnes.bg