Изтрещял в ефир Тагарев поиска война на Европа с Русия и се закани: Путин няма никакъв шанс срещу нас и САЩ!

Тагарев изплиска легена рано сутрин в ефир в състояния на остра войнственост, гарнирана с тежка русофобия и алергия от МАГА и Доналд Тръмп.
“Русия няма никакъв шанс във война с Европа, да. е говорим за война срещу Европа и САЩ заедно. Нашата икономика и тази на САЩ са над 20 пъти по-мощни от руската”, тази закана оправи в ефира на БТВ бившият военен министър на Сглобката и див украинофил и русофоб проф. Тодор Тагарев, познат и като Тагаренко. Същият разкритикува Тръмп и екипа му като непрофесионалисти, но странно защо поиска Щатите да се бият рамо до рамо с България и Европа срещу руснаците. Всичко това се разигра при сутрешен гастрол на Тагарев в БТВ, като той явно е в остра фаза и после гастролира и по НОВА. Има спекулации, че от ДБ и ДСБ готвят кандидатурата на гологъзия ястреб на войната за президентските избори. Тъкмо, ако войната не е свършила, Тагаренко да ни вкара в нея и да в прехвърли на Дунава и Варна.
“Екипът на президента Доналд Тръмп подхожда абсолютно непрофесионално към този толкова важен въпрос“, смята Тагарев.
Според него специалният пратеник на САЩ Стив Уткоф, който преди това се срещаше с Путин, е абсолютно некомпетентен.
Той направи груби грешки в една от предните му срещи, дори преводачът му беше от днешното КГБ“, каза Тагарев.
Относно предстоящата среща между Тръмп и Путин той направи сравнение със срещите между Артър Чембърлейн и Адолф Хитлер и последвалото Мюнхенското споразумение за Чехословакия.
„Да припомня – Хитлер смята, че трябва да получи Судетската област в Чехословакия, близо до германската граница тогава. В Мюнхен се събират делегации на Германия, Франция, Великобритания и Италия, без чехословашката делегация. Те взимат решение да предадат тази област, за да умилостивят Хитлер, за да не започва една голяма война в Европа. Той обаче кара по един учебник, който сега и Путин използва. Първо – военни провокации, има създадена една марионетна Словашка република, която обявява независимост от Чехословакия, в интерес на Германия. И около два месеца по-късно завзема цяла Чехословакия“, припомни Тагарев.
Коментар на политолога Слави Василев, близък до президента Румен Радев:
Отдавна не съм писал тук, но срещата в Аляска отваря вратата към това, което аз и други отдавна казвахме, че ще стане.
САЩ и Русия ще се разберят, войната в Украйна ще приключи с поражение за украинците, и Европа — тоест всички ние, включително — ще платим сметката. Заради слепотата на елитите ни, включително цялото българско правителство и мнозинството в НС.
На фона на това наблюдавам с голямо удовлетворение сблъсъка с реалността на родните анализатори, геополитици и разни други стратези — тип Тагарев тази сутрин в ефира на bTV — на които ще им се налага да обяснят все по-неадекватно собствената си мисловна немощ. Музика за моите уши е да слушам в ефир интелектуалните им изпражнения от типа „Путин надигра американския президент“ и „дезинформацията и пропагандата на Кремъл победиха“.
Не, мили глупци! Не е дезинформацията победила, а военната сила. И колкото по-дълго европейците отказват да свалят розовите очила, толкова по-голямо ще е стратегическото поражение за целия ЕС. Ние в България, разбира се, продължаваме да копаем дъно — всякакво: геополитическо, фискално, корупционно. Но докато ни управляват мутри, тлъсти корупционери и дребни шарлатани, ще бъде така.
Bnews.bg