Ето КОЙ критикува кабинета на Румен Радев още от първия ден!

КОЙ критикува кабинета на Румен Радев от първия ден? Образно казано, това са представителна извадка на онези 20% от обществото, които не харесват факта, че Румен Радев разрита Кочината и от хранилката на властта изпадна Сглобката ГЕРБ – ДПС – ППДБ.
Тези около 20% се делят на два вида – интересчии, загубили властови позиции, достъп до кешовите потоци и обществения ресурс, и полезни идиоти, които си критикуват по принцип и искат да са част от мейнстрийма на жълтопаветната либерална общност.
Неусетно хора на двете общности се смесва в една какафония и излиза, че тези критици на Румен Радев искат едно и също нещо – който критикува това правителство в първите му стъпки, той иска да върне безвремието на Сглобката и времето на Пеевски и Борисов, в което двамата корпулентни корупционери дерибействаха на гърба на българите и плетяха схеми, за да ограбят българския народ с милиарди годишно. Добрата новина е, че те много го искат, но няма да го постигнат. С ППДБ, с ДПС и с ГЕРБ е приключено. Повече няма да ги видите в този вид във властта.
Този, който в момента критикува кабинета и му иска оставката или плаши с протести, иска Пеевски да продължи да си лети до Дубай всяка седмица с частните си самолети и да изнася раниците с прясно краден кеш, с който да си купува поредните имоти и палати на Палмата. Ето, че Пеевски за първи път от 6 години си седи в България цели три месеца без да мръдне и не смее да извика Фалконите, които си стоят паркирани в Турция и в Швейцария.
Този, който сега врещи срещу кабинета на Радев, иска кражбите от асфалт и от мантинели да продължат да убиват децата на България по скапаните магистрали. Иска някой охлюв с мундир от Сатиричния театър като Мирински да стои в тъмното и да разпределя кражбите между Шиши, Баце и Таки. Иска Пеевски да ограбва банки наред, да арестува неудобните и да краде бизнеси с бухалките си Сарафов, Гешев и Петьо Еврото.
Тези, които искат това, са основно от ГЕРБ – Ново начало, но днес тяхната агенция Маркет линкс показва, че 80% от българите не искат Бойко Борисов и нямат доверие в него.
90% от народа няма доверие в Делян Пеевски, което е истински рекорд по дъно. Тиня в тинята, където най-обичат да са прасетата.
Тези в парламента, които викат най-много, са същите, които миналата година изтеглиха 10 милиарда външен дълг и се каниха да изтеглят още 10 милиарда евро тази година. Същите изтеглиха преди 10 години 20 милиарда лева външен дълг само за една година, а преди 6 месеца се канеха да откраднат Тотото и Лукойл. Хайде, по-полека с маймунската памет.
Има и друг тип викачи срещу Радев, но там са сравнително ограничен брой хора в малък социален балон – част от тях искат с по един пълен с пачки плик някой да им запуши устата, а другите просто са глупави и си мислят, че следват някаква модна тенденция, след като непрекъснато критикарстват. Глупостта не е порок, но не е извинение за постъпките на избирателите.
Bnews.bg