Екслузивно в BNEWS! Пеевски е този, който насъска Иван Гешев срещу Борисов с Барселонагейт!

На вниманието на Бойко Борисов, който чете BNEWS
BNEWS разполага с ексклузивна информация от абсолютно дълбок и достоверен източник, който разказа пред най-четената в социалните мрежи агенция какво в мотивирало Иван Гешев да скочи срещу Бойко Борисов. В дъното на заговора е съдружникът на лидера на ГЕРБ Делян Пеевски. Именно през машите си Петьо Еврото и Мартин Нотариуса Шишкото накарал Гешев да повярва, че за оставката му настоява само Борисов, за да угоди на градските либерали, но Пеевски го брани. С тази интрига корпулентният корупционер свършил половината работа.
За втората задача помагал само Нотариуса, защото отношенията на Гешев с Еврото се обтегнали междувременно. Екзекутираният Мартин Нотариуса докарал и новият свидетел по делото Барселонагейт Ивайла Бакалова. Бакалова твърдеше, че има информация за дете с баща Бойко Борисов на бившата Мис Бикини, което доказвало връзката на бившия премиер с къщата в Барселона. Останалите свидетели, които бяха поканени от Прокуратурата да свидетелстват по Барселонагейт – кръгът Котараците и бизнесменът Валентин Златев са били наясно, че всичко е за парлама и ги викат, само за да стресират Бойко Борисов и да вярва, че го чака искане на имунитета и арест. Само година по-рано Борисов бе преживял унижението с ареста от Кирил Петков и нямаше особено желание пак да осъмне в Дранголника.
Иван Гешев всъщност е играл ва банк срещу Бойко Борисов, защото зад него стои Делян Пеевски, но идеята никога не била да се стига до край. Каква е била целта? Схемата Барселонагейт се задейства предварително от Делян Пеевски, който още преди изборите разбира, че Борисов с помощта на Алексей Петров вече води преговори с ПП и ДБ за коалиционно правителство, което да даде курбан Пеевски и така да си измие очите за пред избирателите за срамната коалиция.
Тогава Пеевски стратегически убеждава Гешев, че Борисов твърдо е обещал да го махне на кръга и Капитал и го предава буквално хвъркайки го под автобуса. Историята малко по-късно е ясна. Убит е Къро, който стои зад ПеПетата, а преди това е театралния взрив под кортежа на Гешев. Алексей Петров се активира срешу Гешев, а Гелев обявява война на Борисов. Както се вижда самият главен интригант Делян Пеевски отсъства от Сцената и шета зад кулисите. Когато Гешев иска имунитета на Борисов, Пеевски активира незабавно ВСС под негов контрол у му реже веднага главата, а на негово място поставя Борислав Сарафов. Уплашеният Борисов, който се радва, че е спасил кожата, успява да набута Пеевски в Сглобката с помощта на Христо Иванов, а Атанас Славов става министър на правосъдието, след като преди това целува пръстена на Пеевски.
Сглобката се оказва истински триумф за Пеевски, защото той в подготвя и влиза най-подготвен и с ясно цели в нея. Първо веднагически е очистен менторът на ПеПетата Алексей Петров и те увисват като прани гащи. Познайте от кого? В началото на зимата е очистен и неудобният свидетел на 8-те джуджета и схемата Барселонагейт Мартин Нотариуса. Познайте от кого. Преди убийството си Нотариуса сглобява с пари от Пеевски и медия мола, в който влиза и неговият близък приятел Васил Петев, Васелина Томова, а контролният пакет през литовско дружество държи Пеевски. Вече излишен, устата на Нотариуса трябва ДС бъде затворена. На финала Пеевски овладява Конституционния съд през Сглобката и кандидата на ППДБ съдия БелаЗелков и Десислава Атанасова от ГЕРБ. На финала Пеевски получава на тепсия и служебната власт чрез безумните промени в Конституцията, предложени от Христо Иванов и Надежда Йорданова. Сглобката е схема и истински триумф на Пеевски, с която извървява решителните стъпки към завладяването на Държавата. След нея за Пеевски е детска игра да завладее ДПС и чрез марионетни служебни правителства да плени цялата държава. Пеевски е единственият печеливш от Сглобката, от нейните безумия, от убийствата на Трактора и на Нотариуса и от смяната на Иван Гешев със Сарафов. Фактите сочат, че бившият главен прокурор плюе брутално по всички партии и персонално срещу Бойко Борисов, но никога не обелва дума за Шишкото, а Пеевски продължава да работи с него и до ден днешен.
В момента доограбването на активите на КТБ продължава. Цялата схема на Сглобката, изпълнена с цената на много политически и истински трупове, завършва със завладяяането на държавата от Пеевски, но започва с активизацията на Барселонагейт. Борисов би трябвало да го знае и да го има предвид в пламналата вече война между него и Пеевски.
Bnews.bg