Докога ромският барон Пеевски ще ощетява бюджета и ще се шири в партиен имот за 40 милиона евро до Паметника на Апостола?!

Неслучайно сравнявам разпадналото се ДПС с фалиралата Лафка. Веригата за търговийка на дребно на Делян Пеевски Лафка банкрутира безславно, въпреки че разполагаше с обекти във всички централни точки и топ локации на градовете и пълния съпорт на кметовете на ГЕРБ – Ново начало и ДПС. Същото става и със самото ДПС, което се сдоби с топ имот от държавата в най-скъпата риъл естейт локация на София. Пеевски от друго може да си няма хал хабер, но от луксозни имоти разбира, защото ги колекционира от малък. Едни деца колекционират колички и снимки на футболни отбори, а Мамин Делян събираше комикси и имоти от тийнейджър на държавната ясла.
В най-тузарската част на пъпа на София, само на метри от Паметника на Левски, където е обесен Апостола, успоредната на най-скъпите улици – Московска и Оборище, където кв. м. стига космическите 10-20 хиляди евро – на улица Врабча, се намира партийния палат на Делян Пеевски, подарен му от държавата! 4000 квадратни метра на 6 етажа в супер модерен билдинг на стойност минимум 40 милиона евро за ДПС – Ново начало, подарени от служебния кабинет на Главчев, който изгони НАП от сградата за една нощ, за да я даде на Пеевски за задоволяване на мегаломанските му амбиции. С вътрешен гараж с бариера за сигурност и недосегаемост на корпулентното тяло на лидера, което се оказа безценно.
ДПС е една трите от най-дребни партии в парламента и със затихващи функции, но се шири в партиен палат за разлика от ГЕРБ, които са на 1-2 етажа в ПРОНО-то на НДК, и на Прогресивна България със 131 депутати (7 пъти повече от групата на Пеевски), които дори си нямат партийна централа.
Вие преценете дали тази маломерна шайка на ДПС – Пеевски, проникнала в парламента на ръба на бариерата от 4% за влизане с купените гласове в циганските махали, заслужава да се помещава в най-луксозната държавна сграда след Народното събрание, Парламента и Президентството. Говори се, че сградата е оборудвана с охранителна техника, бронирани стъкла на последния етаж, на който се помещава самият Делян Пеевски. Там олигархът, санкциониран за гранд корупция по закона Магнитски от САЩ и Великобритания, имал личен будоар със спалня за отдих, кухня и апартамент с джакузи за релакс, твърдят злите езици. Всичко това, построено с държавни пари от партийната субсидия на ДПС.
Дали при свиването на колана на цялата държава с Бюджет 2026 трябва да бъде позволявано такова разхищение на държавни ресурси за един партиен палат с 200 кабинета за партия с едва 20 депутати? Или по 20 кабинета и секретарки за един депутат от групата на Пеевски, Хамид Хамид и Байрям Байрям? Правилното е Пеевски да получи един апартамент от панелка в Младост или Студентски град и там да развива партийната си дейност със своя башибозук, както обича. Както го правят от ДБ и ДСБ в по един апартамент от 100 кв.м. на последните етажи по Витошка.
Приходите от сградата на Врабча трябва да бъдат вкарани в новия бюджет, вместо да се разхищават за задоволяване на егото Пеевски. Тази емблематична сграда заслужава много по-добра, по-достойна и по-рационална съдба от предназначението да бъде просто една кочина или коптор за партия от купувачи на гласове.
Bnews.bg