Видимо под стрес и уплашени обречените Пеевски и Борисов нападнаха с помиярски лай президента Радев на старта на последния си сезон!
Още в първите минути на новия парламентарен сезон се видя, че Пеевски и Борисов ще стискат властта до дупка, въпреки протестите, бедствията и продънения бюджет, само заради страха си от Румен Радев. Двамата изглеждаха видимо уплашени от президента и започващите протести. Очевидно единият е заложник на другия и ГЕРБ – Ново начало е едно цяло, което вижда президента като своя алтернатива и се страхува с животински страх от него и наближаващата Коледа.
Двамата ортаци и шефове на Росен Желязков Пеевски и Борисов нападнаха словесно като улични помияри с писклив лай президента Румен Радев, който явно много ги плаши. Стана ясно от думите им, че явно само и единствено страхът от президента ги кара да държат правителството и малката му пробита лодчица в бурните води на световния океан. Очевидно с някакви проблеми Пеевски хвърли вината за всичко на опозицията и обяви, че държавата не е завладяна от него, а лично той я бил освободил от соросоидите в България, които обаче бяха в Сглобка с него. Видимо стресиран, но агресивен, Пеевски нападна президента и го призова да прави партия, защото вече бил “политик”. В краткото си 1 минутно обръщение Пеевски с оскъдния си речников запас заплаши с компромати президента, ако излезе на политическия терен. И двамата корпуленти изглеждат видимо болнави, надебелели, подпухнали, единият видимо недобре психически, другият със старческо озлобяване, но това може да идва от безсънието, което Радев им предизвиква. Странно е, когато политици се завръщат в толкова лоша физическа форма след цяло лято шампейни по яхтите си в Дубай и Гърция. Режимът на Шишковците – Last season вече започна! Както заяви днес един изпатил техен партньор в Сглобката, всичко ще свърши в Борисовско-Пеевската ЕвроЗима!

Управлението никога не е било стабилно – всички го клатят, то е на малцинството, ожали се лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на парламента, който пак се опита да покаже, че Пеевски не е видимо във властта. Само, че той е навсякъде невидимо – като въздуха. Отровен въздух, който бързо убива и задушава тези, които обгръща.
Дали Пеевски ще продължи да го подкрепя, е негова работа, отговори Борисов на журналистически въпрос.
„Висша форма на политическа отговорност в момента е държанието на политическите лидери. Това правителство не е изгодно на ГЕРБ, само че съм поел дума пред колегите от БСП и ИТН, че ще вървим докрай“.
Бойко Борисов подкани президента Румен Радев да предоговори договора с „Боташ“:
„Крайно време е да използваме контактите на президента Радев – така, както отиде при Щайнмайер, да отиде и при Ердоган и да предоговори договора с „Боташ“. България се оказа най-големият инвеститор в турската газопреносна система. 6 милиарда. Надявам се добронамерената работа между институциите, с подаръци, да продължи, защото аз не виждам как ще се измъкнем от този договор, ако не се предоговори на президентско ниво и президентът Ердоган не направи подобен подарък на България“.
На въпрос на БНТ дали се притеснява от евентуална партия на Румен Радев, той отговори:
„Бих се радвал да има, вижте колко е хубаво като има партии да внасят вотове, да напрягат правителството, да работи по-добре. Карат се за бащинството на вота – сега не можем да разберем кой точно го внася, откъде да се пазим. Интересни са ми колегите от ПП-ДБ със съучастието си в това“.
Bnews.bg