Валежите от дъжд и сняг са недостатъчни за спиране на водния режим в Ловеч

Засега само нощем спират водата в Ловеч след подновяването на режима. Около 30 000 души са засегнати от водната криза.
„Неприятно е, водата е необходимост за живот“, каза местен жител.
От Община Ловеч обясняват, че режимът е необходим, тъй като падналите валежи от дъжд и сняг не са достатъчни, за да осигурят необходимият дебит на водоснабдителна група „Черни Осъм“.
свързани
„Въз основа на последното голяма засушаване се очаква режимът да е по-тежък. Когато имаше дебит на входа на водопровода над 500 литра в секунда нямаше прекъсване, сега дебитът е на 400 литра в секунда и се налага режим“, каза директорът на ВиК инж. Данаил Събевски.
свързани
Водната криза може да бъде ликвидирана след подмяна на вътрешната водопроводна мрежа, изграждане на довеждащ водопровод и на язовир „Черни Осъм“, което може да отнеме и 10 г.
Вижте повече в репортажа.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Тагове:
Източник: Bgonair.bg