„Булгаргаз“ ще съди „Газпром“ за 400 млн. лева

„Булгаргаз“ ще съди „Газпром“ заради спрени газови доставки. Искът е за 400 млн. лева. Руската компания спря вноса в края на април 2022 г., два месеца след началото на войната в Украйна.
Ресорният министър Владимир Малинов определи срок от 1 месец, за да бъде уредена доброволно претенцията. По думите му, ако това не се случи, ще бъде заведен иск в Париж.
свързани
„От април 2022 година, „Газпром“ прекрати доставките по договора си с „Булгаргаз“. След забавяне от този две-годишен период, новото ръководство на „Булгаргаз“ е взело решение и ще претендира претърпени вреди от прекратяването на доставките от „Газпром“ за над 400 милиона евро. Ще бъде даден кратък срок, в който, ако е възможно, претенцията да бъде уредена доброволно, а в случай, че не бъде постигнато съгласие, ръководството на „Булгаргаз“ взело решение и ще бъде заведено арбитражно дело пред арбитражния съд към Международната промишлена палата в Париж“, заяви Малинов.
Вижте повече в репортажа.
Снимка: БГНЕС
Тагове:
Източник: Bgonair.bg