Ало, ППДБ, КОЙ спря протестите срещу Борисов и Пеевски и защо Сарафов и Кошлуков стоят в кабинетите си? 

Ще продължат ли протестите ППДБ до затвор на мафиотите или ще спрат до тук! Кои са всъщност ППДБ – революционна сила или спирачка инсталирана от статуквото!

ПП и ДБ и без оставката бяха обявили само един протест до Нова година. Сега Асен Василев и Ивайло Мирчев обикалят по студията и говорят пълни глупости за някакви си 121 депутата след изборите, докато Пеевски и Борисов тихо и кротко се прегрупират на тъмно и бетонират Сарафов на поста и.ф. главен прокурор. Все повече мирише на отвратителна сделка в рамките на старата и добре позната позорна Сглобка от 2023-24 година. Върви същото гнусно прегрупиране между мафията и нейните слуги, като този път дори няма да бъде жертвана и пешка, както стана с рокадата на Иван Гешев и Сарафов преди две години.

Ето една позиция:

ЗА ПЕЕВСКИ и БОРИСОВ прошка не трябва да има! Пишат от Боец.

Отговора на ПП-ДБ, че разследванията на БОЕЦ за престъпленията на Пеевски и Борисов НЕ са приоритет за тях бе ясен знак за мен какво се случва. 

На последния протест  БОЕЦ бяхме голяма група заедно с наши приятели и съмишленици.  На предишната два протеста не беше дадена думата на никой от членовете на БОЕЦ и затова в сряда отидох директно при Кирил и Асен, които бяха непосредствено пред сцената. И ги попитах „БОЕЦ ще имаме ли възможност да говорим на тази трибуна. Ще се даде ли думата и на други активни граждани,  като Манол Глишев? „. И отговора бе – „НЕ, не може“! И кратката добавка от Асен Василев: „Забранено е!“. И се върнах при моите хора. После Кирил дойде да ми се обяснява, как сме щели да бъдем „равни“ защото и той нямало да говори. Отговорих му – „Ти няма да говориш защото не искаш, или защото хората не те искат,  а аз няма да говоря защото ми забранявате и цензурирате,  няма как сме равни. Все едно да кажеш, че затворника и надзирателя са равни защото и двамата са в затвора“. И приключих разговора с Кирил.

Има още един детайл – още след предишният протеста БОЕЦ се свързахме с ПП и с ДБ и заявихме срещи за координация и организация за протести. И получих отговор, че „нямаме интерес за срещи с граждаи“. 

Имам един лакмус, който никога не ме е подвеждал – когато политици отказват да се срещат с граждани и да работят с тях значи крият нещо. Липсата на прозрачност означава задкулисие. 

Отказа на ПП-ДБ да се срещнат с БОЕЦ и други граждани, отказа им да дадат думата на протестите на БОЕЦ (било забранено, но не разбрах от Кой) и отговора им, че разследванията на БОЕЦ и BIRD за престъпленията на Пеевски и Борисов НЕ са приоритет за тях за мен са ясно доказателство за задкулисие, което се доказа от бързата оставка на правителството.  ПП-ДБ са се договорили с Мутрата и Свинята, че за тях пряка заплаха няма да има! ПП-ДБ усетиха, че протеста е далеч извън партийните рамки и те ще загубят контрола върху множеството на площадите, а Борисов и Пеевски решиха да минимизират щетите и да запазят позиции и контрола върху институциите. 

И изведнъж – ОСТАВКА и вече никой не говори за протести. Дори ПП-ДБ почнаха да се оправдават, че те не искали Оставка, ама гражданите наложили тази цел. Мога да потвърдя това – ПП-ДБ не искаха оставката на правителството и беше  тежка битка да ги принудим да приемат и изведат тази цел. И считам, че БОЕЦ имахме основна заслуга за това. 

ПП-ДБ, както и Борисов и Пеевски знаеха, че ако протестите продължат то БОЕЦ отново ще пробием и ще наложим следващата цел – Отстраняване на Сарафов и твърди протести до избор на нов, независим състав на ВСС и избор на нов главен прокурор. И точно затова бе наложена забраната да говоря, защото щях кажа точно това.  А  нашата номинация на Методи Лалов за главен прокурор предизвиква еднакво страх и ужас, както у Пеевски и Борисов, така и у ръковидството на ПП-ДБ. Те знаят защо. 

И сега какво?

 Ще продължим ли с протестите?  Или не, защото може да стане опасно за свинете и да се посегне на контрола им върху съдебната система? 

Нов изборен кодекс? 

А отстраняване на Кошлуков? 

А отстраняване на Сарафов? 

ПП-ДБ дължат отговори. 

 Задавам тези въпроси сега и никой не може да ме упрекне, че „цепим и делим протеста.“ Напротив – БОЕЦ стискахме зъби и вювахме срещу свинете през цялото време включително и на площадите. 

ПП-ДБ  толкова пъти са  лъгали, че с право изискваме от тях   отговори: 

 1. Договорихте ли оставката срещу брзнаказаност за Пеевски и Борисов? 

2. Ще направите ли нова сглобка с ГЕРБ? 

3. Ще направите ли нова сглобка с Радев? 

Аз лично мога да дам думата си на боец, че за Пеевски,  Борисов,  техните марионетки и всички корупционери от всички партии милост и прошка няма да има! За гнусните копейки и путинисти също.

Както и че БОЕЦ ще продължим да бъдем истински репер на всяка власт, да разкриваме престъпленията на властимащите и да се борим срещу всяка неправда! 

Сега трябва да си замине Сарафов,  а след него и Кошлуков! Протестите не трябва да спират! Парламента под обсада до избор на независим състав на ВСС  независим главен прокурор! Тогава вече ще имаме истински пробив срещу мафията. И след това  – съд и затвор за свинете!

Позиция на БОЕЦ

Bnews.bg