Внимание! Арестът на Делян Пеевски се превръща в залог за успеха на следващото управление!

Народното събрание гласува оставката на кабинета на Росен Желязков. 227 депутати гласуваха „за“, без „против“ и „въздържал се“ и изостриха в историята най-позорния кабинет, който бе първият изцяло собственост на Пеевски. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и собственикът на кабинета и на ОПГ ДПС-Ново начало Делян Пеевски не дойдоха в залата за гласуването. Сега следват рутинни конституционни процедури и избори, в които ролята на президента Румен Радев е изключително важна!
От тук до бъдещ арест на санкционирания за корупция олигарх Делян Пеевски и авера му Борисов има не повече от една – две крачки, а животът на подставените му лица и близките съюзници е сериозно застрашен, информират сериозни източници от службите нашата агенция BNEWS.
Залогът за успех на следващото управление, лидирано от Румен Радев, ще бъде разобличаването на Модела на Мафията #КОЙ и евентуалния арест на Делян Пеевски, санкциониран по няколко закона в САЩ и Великобритания за едра корупция.
Важно е да се помни, че Пеевски държи абсолютен рекорд от свалянето му от власт чрез протести – за 24 часа от шефския пост в ДАНС и само за 10 месеца (три пъти по-кратък срок от кабинета “Виденов”) за неговия сламен кабинет “Желязков”.
Борисов и ГЕРБ държат също абсолютен рекорд – цели три техни правителства са завършвали с мащабни протести, а две са хвърляли оставката – 2013, 2020, 2025.
Спирането на хранителната система от държавата към Делян Пеевски ще разруши за секунди корупционната му пирамида. Пеевски ще се разпадне на прах много бързо и ще приключи заедно с ДПС и ГЕРБ. (Турците да се вдигнат бързо още сега преди изборите и да си върнат партията).
Без дълбокото си вкопаване в службите, прокуратурата и регулаторите Моделът на мафиота Пеевски няма никаква енергия и основание да съществува, защото той е самата Корупция, която генерира корупция и захранва корупция, за да съществува, ограбвайки и консумирайки всички държавни ресурси.
Пеевски не само ще избяга позорно от страната, когато му вземат охраната от НСО и го изхвърлят от кабинета на Тодор Живков и му повдигнат тежки обвинения от Прокуратурата, но и ще завлече целия медиен слугинаж след себе си заедно с остатъците от партии (БСП, ИТН, по-малките ясни), но и ГЕРБ, който изцяло стана фасада на Хотел Берлин.
Сега наблюдавайте внимателно прокситата на Пеевски, които ще започнат да скачат през прозорците и да изчезват един по един, както стана с Мартин Нотариуса, Петьо Еврото, Мишо Бирата, Ваньо Танов (последните двама са на Борисов). Ако има свестни прокурори, ще трябва още отсега да сложат охрани на Ревански, Мирински, Палийски и т.н. Около Пеевски са останали само мекотели, готови да го предадат, така че там вече няма никой в безопасност, откакто милиони българи по площадите притиснаха наглото лакомо прасе до стената.
Арестът на Пеевски ще предопредели накъде ще тръгне следващото управление и какъв успех ще има то. Такъв арест е невъзможен без абсолютно нов ВСС, главен прокурор, ДАНС и КПК.
Най-добре е Пеевски да бъде поставен в ситуация да не може да участва на предстоящите избори или да му се сложи намордник за купуването на гласове и той въобще да загуби достъп до парламента и така неговия логичен край да бъде ускорен.
Това може да стане, ако президентът Радев и парламентът без Пеевски и Борисов намерят читав служебен премиер и сериозен вътрешен министър. Те имат такъв ход и съм сигурен, че ще го направят.
Bnews.bg