Бареков и Сиромахов събудиха задрямалия на дивана Слави: Престани да се правиш на луд и на шут на Пеевски! Иди си с мир! Народът те проклина!
Николай Бареков, Фейсбук
Славчо, ако не си разбрал и спиш на дивана вкъщи, днес се събраха над половин милион българи по площадите на Родината, за да искат твоята оставка и тази на Сламения Желязков и махането завинаги от политиката на твоите босове Борисов и Пеевски!
Хората са много ядосани от всичко, което виждат, че правят Пеевски и Борисов, но твоят бардак в Парламента, начело с Павела Митова, която приема за 26 секунди закони, и Тошко Африкански наистина много дразнят всички с простащината си.
Слави, днес вие приключихте като власт, народът ви уволни, защото половин милион са страшно много за България – истински, неподкупни и честни българи, загрижени за Родината и бъдещето на децата ни.
Днес, Слави, твоята жалка трупа от клоуни и аркашки се разпадна завинаги и от ИТН избягаха последните нормално мислещи и достойни хора.
Общински съветници и координатори на ИТН в Свищов и Асеновград, както и всички членове на структурата в двете общини, напускат „Има такъв народ“. Мотивите им са морални и политически – тези честни хора не искат да обслужват мафията и да вървят срещу народа си.
А, ти Слави, малко чест зулуска имаш ли останала? Къде отиде въздухът над главата ти?
А, ти Слави, ще продължаваш ли да се правиш на луд и на шут?
Ако утре не гласувате оставката при вота на недоверие, вечерта ще излязат поне 1 милион българи. Това прави 10% тази вечер, а утре 20% от българите ще излезем на улицата срещу вас.
Правилото е, което в демокрациите и дори в режимите се спазва, когато 3,5% от народа се вдигне на улични протести, властта да пада. Тук сме три пъти повече, а вие с Пеевски и Борисов сте гьонсурати, както казваше баба ми.
Слави, бъди умен, ако не си морален, и излез от тази ситуация веднага и сега и се оттегли от този гнусен кабинет, за да не те проклина цяла България до края на дните ти, а и след тях!
Слави, от утре след 13 часа, ти и Борисов нямате връщане назад. Пеевски е свършен и ще избяга със самолета и крадения кеш, ако не го е направил вече, но вие с Борисов ще плащате вместо него.
Слави, не ти желая спокойна и лека нощ, а безсънна нощ – и на теб и на Борисов. Тази нощ не ви е време за сън, за Реал Мадрид и за Павела Митова, а за тежки мисли –
кое избирате – Прасето, което изяжда бъдещето на децата ни и гнусните му разбойници или България и нейните деца?
Слави, бъди проклет, ако не избереш децата и България!

Иво Сиромахов
Слави,
виждаш ли какво става в държавата?
Чуваш ли гласовете на свободните българи от площадите?
В какво се превърна, Слави?
Защо излъга хората, които ти се довериха и гласуваха за теб? Хората, пред които се кълнеше, че никога няма да се прегърнеш с Борисов и Пеевски?
Имаш ли смелост да застанеш очи в очи с избирателите си и да отговаряш на въпросите им?
Защо от обичан артист, който пълнеше с възторжена публика стадионите, се превърна в слуга на двамата най-мразени политици?
Как живееш с всекидневните унижения да изпълняваш раболепно заповедите на Пеевски?
Защо се изплю върху достойнството и честта си? За няколко левчета ли? Ще можеш ли да си купиш с тях нова съвест?
Иди си с мир, Слави.
Утре вече ще е късно.
Bnews.bg